Producenci
Blog NATURAiJA
Poradniki, przepisy kulinarne, opisy produktów - piszemy dla Ciebie!

Zioła wspomagające

Zioła oczyszczają nasz organizm i wzmacniają go od wewnątrz. Dzięki systematycznemu spożywaniu ziół, nasza skóra i organizm nabiorą witalności, która przejawi się w zdrowym wyglądzie włosów i paznokci.

Zioła powinno się przyjmować, jako urozmaicenie w codziennej dawce płynów, które dostarczamy organizmowi. W naszym sklepie posiadamy mieszanki ziół: na odporność, krążenie, alergię, obniżające cholesterol, odtruwające, itd.

Niektóre z ziół mają dużą zawartość polifenoli (np. czystek) i krzemionki (w skrzypie polnym, który razem z pokrzywą jest wiodącym produktem do pielęgnacji włosów i paznokci). Inne regulują pracę jelit (babka szerokolistna), oczyszczają krew (brzoza), wspomagają pracę wątroby (dziurawiec), uspokajają i relaksują (szyszka chmielu). Wybór jest ogromny, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Aby odpowiednio czerpać moc z ziół, musimy się zastosować do kilku zasad:
- nie powinno się ich mieszać z lekami, ponieważ mogą wystąpić skutki uboczne, w wyniku wzmocnienia lub obniżenia działania danego leku przez zioła; poza tym mogą pogarszać ich wchłanianie;
- picie kilku różnych ziół równocześnie może być szkodliwe dla zdrowia, ponieważ mogą wystąpić interakcje; należy się dowiedzieć, które zioła się wzajemnie wykluczają lub nasilają swoje działanie;
- nie możemy pić ich przez dłuższy czas, ponieważ organizm przyzwyczai się do substancji w nich zawartych i przestanie reagować na ich działanie.

Zioła mają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, dlatego stosuje się z nich także okłady przy różnych uszkodzeniach skóry.

ZIOŁA WSPOMAGAJĄCE

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl