Producenci
Blog NATURAiJA
Poradniki, przepisy kulinarne, opisy produktów - piszemy dla Ciebie!

Miód rzepakowy

Miód rzepakowy należy do najpopularniejszych i najtańszych miodów w Polsce. Pola rzepakowe są w Polsce bardzo rozległe, dlatego pszczoły mają szeroki dostęp do kwiatów, z których pobierają nektar. Jego miodobranie odbywa się w maju i czerwcu.

Z pyłków wytwarzany jest miód o bezbarwnej lub słomkowej barwie, pachnący kwiatami rzepaku. Szybko ulega krystalizacji. Jest podatny na wilgoć, dlatego należy go przechowywać w hermetycznie zamkniętych słoikach.

Miód rzepakowy – zastosowanie. Na co pomaga?

Miód rzepakowy jest szczególnie polecany, gdy nasz organizm jest wyczerpany i potrzebuje dużej dawki energii i zdrowia. Doskonale regeneruje ciało po długotrwałych wysiłkach fizycznych i psychicznych. Pomaga przy problemach sercowych, zapobiega powstaniu miażdżycy. Rozszerza naczynia wieńcowe serca, poprawia jego wydolność, dotlenia je, obniża i normuje ciśnienie. Nektar  rzepakowy jest idealnym remedium na kłopoty z wątrobą i drogami żółciowymi – odtruwa organizm i wspiera przemianę tłuszczów. Sprawdzi się także przy problemach z żołądkiem (wrzody, zgaga, wzdęcia i mdłości) i chorobach zapalnych nerek i dróg moczowych. Jest też lekarstwem na infekcje górnych dróg oddechowych, łagodzi objawy przeziębienia.

Miód rzepakowy – właściwości lecznicze

Miód rzepakowy zawiera dużą ilość glukozy i aminokwasów (najwięcej ze wszystkich miodów). Dzięki zawartości potasu i magnezu, normalizuje funkcjonowanie serca, poprzez uzupełnianie niedoboru tych pierwiastków. Stosuje się go także zewnętrznie, ponieważ ma właściwości ściągające i przyspiesza zabliźnianie się ran. Powinniśmy go stosować bezpośrednio na chorą tkankę - dzięki właściwościom antyseptycznym, odkaża i niszczy drobnoustroje, powodujące zakażenia i infekcje.

Musimy być systematyczni w spożywaniu miodu z rzepaku. Lepiej go stosować kilka razy w tygodniu, niż raz na miesiąc,aby kuracja była efektywna i długotrwała.

Należy wspomnieć o tym, że miód rzepakowy podczas działania wysokiej temperatury, traci swoje właściwości odżywcze.

Miód rzepakowy – cena

Za nektar rzepakowy zapłacimy około 30 złotych za litr.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl